Mobilnost

Legends and landscapes, Rejkyavik

Autor: ANDREA KATANOVIĆ BABIĆ, 10. 9. 2019.

Knjižničarka i koordinatorica projekta S.M.I.L.E. Andrea Katanović Babić sudjelovala je u strukturiranom tečaju Legends and landscapes koji se održavao dijelom u Rejkyaviku, a dijelom na području poznatog Golden circle  područja s prirodnim znamenitostima.

Organizator tečaja bila je nizozemska Chain.edu s višegodišnjim iskustvom u organizaciji projekata i edukacija iz područja zaštite kulturnih dobara.

Cilj projekta bio je kroz istraživanje islandskih saga te na terenu naučiti kako motivirati učenike za čitanje i kako u različitim medijskim formama i koristeći suvremene metode podučavanja obraditi poznate islandske sage, ali i primijeniti naučeno na sve ostale književne forme. Tečaj je bio odlično organiziran i osmišljen. Kroz učenje o Islandu i islandskim sagama stjecali smo nova znanja i ideje o  adaptaciji književnog djela.

Prethodile su mu  višetjedne pripreme tijekom kojih je svaki sudionik  imao obavezu pročitati sage, predstaviti sebe i svoj rad, upoznati ostale sudionike tečaja s Erasmus projektom koji provodi u školi pri čemu su se stvarale nove ideje i prilike za suradnju i povezivanje u ostvarivanju projektnih aktivnosti.

Voditelji tečaja bili su učiteljica Jolanta Varanaviciene iz Litve i dr.sc. Simon Halink, redoviti profesor na Islandskom sveučilištu koji se specijalizirao za proučavanje utjecaja saga i mitova na izgradnju nordijskog identiteta

« Prosinac 2019 »