IZVANNASTAVNE AKTIVNOSTI U NAŠOJ ŠKOLI

Autor: SNJEŽANA PAVIČIĆ, 20. 1. 2015.

EKO GRUPA

Voditeljica Eko grupe je Ana Jurković. Grupa broji petnaest članova.

Na Eko grupi proučavamo biljke i životinje, vodimo brigu o okolišu i našem planetu, izrađujemo biljne i životinjske stanice od gline i plastelina, plakate, gledamo dokumentarne filmove. Nedavno smo izradili plakat o jesenskim plodovima koji je bio izložen pokraj učionice biologije.

Svake godine sudjelujemo na Danima kruha, vode i planeta Zemlje, a ove smo godine uređivali i park oko škole.

David Jasek, 7. d

LIKOVNA GRUPA

Likovnu grupu čini 15 kreativnih učenika i učitelj Igor Brkić (prvo polugodište). Šefica likovne grupe je Petra Butković J.

Na likovnoj  se grupi družimo, crtamo i izrađujemo predmete od gline.

Radove redovito izlažemo prilikom obilježavanja važnijih datuma tijekom godine i sudjelujemo na Gospodarskom sajmu pa smo nedavno  izrađivali tikve i vjeverice od gline.

Na likovnoj grupi, između ostalog, učimo kako raditi na lončarskom kolu, kako pravilno centrirati glinu, kako oblikovati glinu u šalicu ili zdjelu te kako pravilno skinuti predmet s kola da se ne ošteti.

Petra Butković, 7.d

POVIJESNA GRUPA

Povijesnu grupu čini petnaestak učenika, a vodi je učitelj Tomislav Bogdanović.

Kada se sastanemo, bavimo se proučavanjem povijesti na različite načine: gledamo dokumentarne filmove, izrađujemo plakate, posjećujemo muzeje i ostale važne znamenitosti grada Križevaca te se pripremamo se za natjecanje.

Trenutno se bavimo 1. svjetskim ratom zbog obilježavanja 100-te obljetnice, učimo, ponavljamo i prikupljamo materijale koji će biti izloženi u školi.

David Jasek, 7. d

Izvor: Novinarska skupina škole