Autor: Snježana Pavičić, 19. 12. 2014.

Dana 16. 12. 2014. imali smo priliku upoznati književnicu Jasminku Tihi Stepanić zahvaljujući organizaciji Gradske knjižnice Franjo Marković. Književnica je za svoj roman „Imaš fejs?“ dobila Nagradu „Mato Lovrak“ za najbolji roman za djecu i mlade 2011. godine.

Susret je bio zanimljiv jer je književnica postavljala pitanja nama, a i mi njoj. Saznali smo da je osim romana „Imaš fejs?“, u kojem problematizira sveprisutnost Facebooka u životu djece i zloupotrebu Facebooka, objavila i roman „Bacit ću ti kompjutor kroz prozor“ te zbirku priča „Baš kao Harry Potter“. Najveća joj je želja da djeca i mladi više čitaju, da se više druže i da provode manje vremena igrajući računalne igrice. Inspiraciju za svoja djela pronalazi u svakodnevnom životu te u situacijama u kojima se nađu njezini učenici.