Valentinovo u našoj školi

Autor: IVANA CVIJOVIĆ, 13. 2. 2010.

Učenici Osnovne škole Vladimira Nazora na prigodan su način obilježili Valentinovo.

Valentinovo, Dan svetog Valentina ili Dan zaljubljenih obilježava se 14. veljače. Postoji nekoliko legendi o nastanku tog blagdana, a najraširenija je ona o rimskom biskupu Valentinu iz 3. stoljeća. Prema toj legendi, tadašnji car zabranio je vojnicima da se žene jer se bojao da oženjeni (i zaručeni) muškarci neće više htjeti sudjelovati u vojnim pohodima. Valentin je odbio poštovati carevu odluku te je i dalje vršio obrede vjenčanja. Međutim, uhvatili su ga i strpali u tamnicu. 14. veljače 269. odrubili su mu glavu.

Kako bi na prigodan način obilježili Valentinovo, učenici likovne skupine koju vodi Igor Brkić izradili su srca od gline i izložili kod glavnog ulaza u školu. Tijekom dana srca su se dijelila učenicima i nastavnicima.

Tekst o našoj školi objavljen je i na www.krizevci.hr

Valentinovo i Fašnik u OŠ ''Vladimir Nazor'' Ispis E-mail
Petak, 12. veljače 2010.

Vrijedni učenici Osnovne škole ''Vladimir Nazor'', ovih su dana u povodu nadolazećeg dana zaljubljenih - Valentinova te fašničkih dana u hodniku škole izložili svoje rukom izrađene maske, srca i čestitke s pjesmama. Pored toga, pored ulaza u školu uredili su i malu etno kuću u kojoj se mogu vidjeti brojni zanimljivi predmeti naših baka i djedova, od ručnih vezova, starih slika do predmeta za kućanstvo.

Valentinovo u našoj školi

Autor: IVANA CVIJOVIĆ, 13. 2. 2010.

Tekst o našoj školi objavljen je i na www.krizevci.hr

Valentinovo i Fašnik u OŠ ''Vladimir Nazor'' Ispis E-mail