Intervju s Amerikancem koji je posjetio našu školu u sklopu projekta Izvorni govornici na nastavi

Autor: NINA TENODI, 10. 10. 2014.

Dana 25.9. u našu školu došli su Amerikanci iz Texasa. To je bio, naravno, velik događaj za našu školu, a još veći za učenike. Najviše im se svidjelo razgovarati s izvornim govornicima. Amerikanci su proveli nekoliko sati s učenicima, a na jednom smo bili i mi. Nakon upoznavanja postavljali smo im pitanja o školi, blagdanima i njihovim dojmovima o Hrvatskoj. Rekli su da im se sviđa Hrvatska, a mi se nadamo se da će nas opet posjetiti.

NOVINARI: Kako se zovete?

JOHN: Zovem se John Payton.

NOVINARI: Od kuda ste?

JOHN: Mi smo iz Houstona koji je u Texsasu.

NOVINARI: Što ste po zanimanju?
JOHN: Ja sam inženjer.

NOVINARI: Što radite u slobodno vrijeme?
JOHN: U slobodno vrijeme lovim patke, aligatore i još neke ptice i životinje.

NOVINARI: S koliko se godina u Americi kreće u školu?
JOHN: S 5 godina. Imamo tri škole: predškola, osnovna škola i srednja škola, sve u jednome.

NOVINARI: Imate li neke festivale ili događaje u Houstonu?
JOHN: Pa, imamo ih više. Neki su "Independence Day" (2.3) i "Battle of San Jacinto Day" (21.4.).

NOINARI: Je li vam ovo prvi posjet Hrvatskoj?
JOHN: Da, ovo je prvi put da smo u Hrvatskoj.

NOVINARI: Sviđa li vam se Hrvatska? Ima li nešto što vam se ne sviđa?
JOHN: Hrvatska nam je prekrasna. Jedino nam smetaju vaše ceste, previše su vijugave. Tamo u Texasu

su ceste sve ravne, s tek pokojim zavojem.

NOVINARI: Koliko ste dugo u Hrvatskoj?
JOHN: Ovo nam je drugi dan.

NOVINARI: Ima li u vašim školama diskriminacije zbog boje kože ili nečeg drugog?
JOHN: Više nema. Prije je bilo, ali sada više nema. Hvala Bogu da su ta vremena diskriminacije prošla.

NOVINARI: Sviđa li vam se naša škola?
JOHN: Da, sviđa nam se.

NOVINARI: Biste li željeli opet posjetiti Hrvatsku?

JOHN: Da, naravno. Nadam se da ćemo imati još puno prilika da posjetimo ovu zemlju.

Novinarska skupina: Ivana Mudri, Ines Vrdoljak, Ema Ištvanović Parezanović, Zana Ščetar, Ignac Ratković

Izvor: Novinarska skupina škole

Autor: NINA TENODI, 10. 10. 2014.

NOVINARI: Kako se zovete?

JOHN: Zovem se John Payton.

NOVINARI: Od kuda ste?

JOHN: Mi smo iz Houstona koji je u Texsasu.

NOVINARI: Što ste po zanimanju?
JOHN: Ja sam inženjer.

NOVINARI: Što radite u slobodno vrijeme?
JOHN: U slobodno vrijeme lovim patke, aligatore i još neke ptice i životinje.

NOVINARI: S koliko se godina u Americi kreće u školu?

NOVINARI: Imate li neke festivale ili događaje u Houstonu?

NOINARI: Je li vam ovo prvi posjet Hrvatskoj?
JOHN: Da, ovo je prvi put da smo u Hrvatskoj.

NOVINARI: Sviđa li vam se Hrvatska? Ima li nešto što vam se ne sviđa?

su ceste sve ravne, s tek pokojim zavojem.

NOVINARI: Koliko ste dugo u Hrvatskoj?
JOHN: Ovo nam je drugi dan.

NOVINARI: Sviđa li vam se naša škola?
JOHN: Da, sviđa nam se.

NOVINARI: Biste li željeli opet posjetiti Hrvatsku?

Izvor: Novinarska skupina škole

« Kolovoz 2020 »