Autor: MARKO JAVORINA, 14. 7. 2014.

U  srijedu, 09.04. učenici  pedagoške  gimnazije  iz Italije,točnije iz Udina,posjetili su Osnovnu školu "Vladimir Nazor". Oni su bili gosti vrtića "Zraka sunca"radi upoznavanja njihovih metoda rada, a razlog njihovog dolaska u školu je ustvari nastavak dugogodišnje suradnje škole "Vladimir Nazor"i vrtića" Zraka sunca, te predstavljanje zajedničkog projekta "Odgoj za mir".

Učenici  su  poslušali  prezentaciju projekta i kratak program koji su pripremili najmlađi učenici škole. Realizaciju projekta prezentirale su učiteljice koje su bile uključene u taj projekt u suradnji sa vrtićem "Zraka sunca". Radi se o međunarodnom projektu " Living peace" koji je započeo u Rimu prošle godine gdje je bilo prisutno 650 prosvjetnih djelatnika iz cijeloga svijeta koji su se pridružili zajedničkom cilju, a to je odgoj za mir. Projekt se provodi kroz stotine inicijativa kako u svijetu tako i kod nas.U zajedničkom projektu vrtića i ove škole projekt su realizirale  učiteljice kroz radionice za roditelje i djecu gdje su se izrađivali božićni ukrasi  koje su djeca dijelila građanima Križevaca u predbožićno vrijeme, a na kojima su bile ispisane poruke mira.

Učiteljice koje su sudjelovale u projektu (Marina Žuti,Sonja Dominković, Moni Harča i Gordana Prosenečki) već su u više projekata surađivale sa "Zrakom sunca" i smatraju kako je suradnja vrtića i škola jako važna te se i dalje nadaju novim zajedničkim projektima.

Gimnazijalci kažu da ima se jako svidjelo Križevcima i da se nadaju ponovnom dolasku, a ovaj događaj u školi popratila je i kamera Tomislava Belušića.