Autor: MARKO JAVORINA, 14. 7. 2014.

Nakon što su, izradom eko-projekta, ušli u drugi krug natječaja koji je organizirala Bioteka u suradnji s trgovačkim lancem Emmezeta, Mali ekolozi su morali realizirati ono što su zamislili.

Prvo su osmislili anketu za građane Križevaca koja je sadržavala pitanja vezana uz prikupljanje otpada, ekološke osviještenosti te dovoljnoj ili nedovoljnoj količini kanti za smeće u gradu. Nakon analize ankete, izradili su prezentaciju rezultata ankete s kojom su posjetili Komunalno poduzeće Križevci i gradonačelnika te ih obavijestili o učinjenom.

Ured Grada donirao im je 9750 kuna za kupnju kanti za otpad koje su, prije postavljanja u centar grada i park, oslikali plavom i zelenom bojom kako bi bile što uočljivije  i zanimljivije.

Ovim su projektom željeli aktivno uključiti učenike i građane u rješavanje problema otpada na području Križevaca, ostvariti dobru suradnju s gradonačelnikom i Komunalnim poduzećem te stvoriti temelje za buduće ekološke akcije.