"Ne zovi me posebnim"

Autor: MARKO JAVORINA, 5. 3. 2014.

Danas  smo  u  razredu  ugostili  Domagoja. Stigao  je  u  naš 1. c  razred. On  ide  u  6. razred  Osnovne  škole  Ljudevita  Modeca. Veseo  je, društven, voli sve  što  vole  djeca  njegove  dobi, zna  jahati  konja (nekad je  čak i kod  kuće  imao svoja dva  konja), obožava  igrati  stolni  nogomet, zna  igrati  šah, voli  voziti  tricikl, plivati, igrati  nogomet  sa  prijateljima.

Malo  manje  voli  pisati zadaću (ma tko voli?). Malo  mu  je  teško  pisati.

Naime, Domagoj  boluje  od  cerebralne  paralize bez  mentalnog  oštećenja  pa  pohađa  redovnu  nastavu, a   u tome  mu  pomaže  njegova  asistentica  Selina.

Današnji  dan  smo  posvetili  razgovoru  o  djeci  sa  poteškoćama  u  razvoju  i  naučili  kako smo  svi  različiti,  da  trebamo  poštivati  te  različitosti, naučili  smo  kako  nitko  od  nas  nije  savršen  i  svi  imamo  neki  nedostatak  i  u  nečemu  smo  jako  dobri  i  uspješni, a u  nečemu  nismo i  to  je  dio  našeg  života.

Domagoj  nas  je  potaknuo  na  razmišljanje  o  tome i  naučio  nas  kako  smo  svi  jednako  vrijedni  i  važni bez  obzira  na  teškoće  koje imamo.

Oduševio  nas  je  svojim  veselim  duhom,pričao  sa  nama (iako  mu  je  teško  govoriti), pokazao  nam  je  fotografije  kako  jaše , vozi  bicikl.

Na  tome  smo  mu  jako  zahvalni! Nadamo  se  da  je  i  on  uživao  upoznavajući  nove  prijatelje i  da  će   još  koji  puta  posjetiti našu  školu  i  naš  razred.

Gordana Prosenečki

Fotografije možete naći ovdje:

"Ne zovi me posebnim"

Autor: MARKO JAVORINA, 5. 3. 2014.

Malo  manje  voli  pisati zadaću (ma tko voli?). Malo  mu  je  teško  pisati.

Gordana Prosenečki

Fotografije možete naći ovdje:

« Kolovoz 2020 »