Zdrav za pet

Autor: MARKO JAVORINA, 17. 5. 2013.

Projekt „ Zdrav za 5 „ – Eko radionica na području značajnog krajobraza Čambina

U okviru projekta „ Zdrav za 5 „ 42 učenika naše škole je u srijedu , 8. svibnja 2013g. sudjelovalo u završnoj aktivnosti, Komponenta II – Zaštita  okoliša i prirode.  Ekoaktivnosti su se odvijale na području značajnog krajobraza Čambina u vremenu od 10,00 do 13,00 sati u organizaciji Policijske uprave i Županije koprivničko –križevačke.

Najprije smo posjetili Šumariju Repaš gdje nas je dočekala gospođa Željka Kolar, ravnateljica Javne ustanove za upravljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima  na području Koprivničko –križevačke županije.  Pogledali smo zaštićeno područje stabla hrasta Lužnjaka, staro 400 godina. Nakon toga nas je na području značajnog krajobraza Čambina  dočekao i pozdravio Stjepan Behin , predstavnik  Koprivničko – križevačke županije.

Gospođa Mirjana Molvarec, revirnica Šumarije Repaš , održala nam je kratko predavanje o zanimanju šumara i lugara te šumama i njihovim karakteristikama na području Šumarije Repaš.

Gospođa Ana List, voditeljica Odsjeka za zaštitu okoliša i prirode, upoznala nas je s važnošću  barskih ekosustava , pojmom eutrofikacije  i zaštiti područja ekološke mreže.

Nakon toga je policijski službenik Interventne policije prezentirao svu opremu koju koriste , dok je policijski službenik za protueksplozijsku zaštitu prezentirao akciju „ Manje oružja –manje tragedija „ . Nakon toga učenicima je ronioc  izveo vježbu urona , te vježbu rada vodiča službenog psa s psom za detekciju opojnih droga . Na kraju nam je policijska službenica Odsjeka za sigurnost cestovnog prometa  održala kratko predavanje vezano za sigurnost u cestovnom prometu, a Policijska postaja Đurđevac prezentirala opremu.

Lutkarska skupina naše škole  se svima zahvalila igrokazom „ Djed i repa „ , te kratkom prezentacijom svih aktivnosti koje provodimo u okviru EKO škole.

Eko radionica je bila veoma uspješna i poučna.  Zahvaljujemo svim sudionicima u aktivnostima. Posebno se zahvaljujemo Gradu Križevcima koji nam je osigurao autobus.
    Komponenta I – Ovisnost i zlouporaba alkohola , održana je tijekom drugog polugodišta kroz predavanja za sve učenike osmih razreda. Predavanje su držali policijski službenici Policijske uprave Koprivničko – križevačke.

Ljiljana Kopljar

Fotografije možete naći ovdje:

Novinski članak koji su napisali učenici možete naći ovdje:

Zdrav za pet

Autor: MARKO JAVORINA, 17. 5. 2013.

Projekt „ Zdrav za 5 „ – Eko radionica na području značajnog krajobraza Čambina

Ljiljana Kopljar

Fotografije možete naći ovdje:

Novinski članak koji su napisali učenici možete naći ovdje:

« Kolovoz 2020 »