Autor: MARKO JAVORINA, 9. 5. 2013.

Provedba projekta „Civitas, znanstvenici i mediji protiv nasilja“ u OŠ „Vladimir Nazor“

Osnovna  škola „Vladimir Nazor“ već treću godinu zaredom sudjeluje u projektu „Znanstvenici i mediji protiv nasilja“ koji vodi nevladina neprofitna udruga Civitas čiji je počasni predsjednik poznati znanstvenik prof. dr. sc. Ivan Đikić.

Cilj projekta je preventivni edukativni rad s mladima i neprihvaćanje loših uzora kao obrazaca ponašanja, a ostvaruje se kroz predavanja i radionice poznatih stručnjaka.

Dana 7. svibnja održana su dva predavanja u kojim je sudjelovalo četrdesetak učenika viših razreda. Prvo predavanje održao je prof. Tomislav Šikić, novinar Hrvatskog radija, na temu razvoja medija i njihova utjecaja na oblikovanje naših stavova. Drugo predavanje, o molekuli DNK, njenom iščitavanju i utjecaju na naše misli i osjećaje održala je prof. dr. sc. Đurđica Ugarković s Instituta „Ruđer Bošković“ te profesorica na PMF-u.

Nakon održanih predavanja uslijedit će posjet manje grupe učenika Institutu „Ruđer Bošković“.

« Listopad 2020 »

Ukupno: 42075