Istraživanje o prisutnosti nasilja među djecom u OŠ Grada križevci

Tijekom 10. mjeseca 2012. godine smo u suradnji s Udrugom HERA proveli  smo upitnik o prisutnosti nasilja među učenicima od 5. do 8. razreda, jedan razredni odjel u svakom turnusu.

U ponedjeljak, 3.12. 2012.g. predsjednica Udruge Marina Švagelj Jažić i volonterka Ana Đuran prezentirale su obrađene podatke članovima Povjerenstva za provođenje školskog preventivnog programa naše škole. U navedeni projekt uključena je OŠ ljudevita Modeca. Rezultati istraživanja nalaze se na stanicama Udruge HERA Križevci.

Kao vanjski član na sastanku Povjerenstva sudjelovala je predstavnica Područnog centra za socijalnu skrb Križevci Kristina Frtalić. Dogovorene su zajedničke aktivnosti do kraja prvog polugodišta. Naša škola već niz godina provodi UNICEF-ov projekt „Stop nasilju među djecom“ i „Prekini lanac„.