Državna smotra - Dani kruha

Autor: MARKO JAVORINA, 17. 10. 2012.

Ovaj vikend, u subotu i nedjelju naša škola je predstavljala Županiju na Državnoj i svehrvatskoj smotri Dani kruha- dani zahvalnosti za plodove zemlje koja se održavala u Starigradu Paklenici. Učenice Ana Haramina, Petra Brezjan i Katarina Ferenčak sa mentoricom, učiteljicom Koviljkom Vitanović i ravnateljicom Sanjom Petranović uredile su štand sa različitim proizvodima naših baka, roditelja i učitelja. Bilo je tu  starih sorti voća i povrća i njihovih proizvoda, razni kolači i razne vrste kruha. Posebnu pozornost posjetitelja i stručnog žirija dobili su starinski recepti koje su ukrasili naši učenici- likovnjaci. Najljepše ukrašene  košare posvećene su na  misi koju je predvodio zadarski nadbiskup mons. Želimir Puljić. Misnom slavlju na glavnom trgu u Starigradu Paklenici prisustvovali su, osim učenika i mentora iz svih naših županija, i predstavnici, sudionici Smotre iz Vojvodine, Mađarske i središnje Bosne, te predstavnici Mzos-a i Azoo iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine.

Sanja Petranović

Fotografije možete naći ovdje:

Državna smotra - Dani kruha

Autor: MARKO JAVORINA, 17. 10. 2012.

Sanja Petranović

Fotografije možete naći ovdje:

« Rujan 2020 »