Autor: MARKO JAVORINA, 29. 3. 2011.

U utorak, 22. ožujka, gosti naše škole bili su predstavnici udruge CIVITAS i prof. dr. sc. Đurđica Ugarković. Ona je održala predavanje za učenike osmih razreda s temom "O evoluciji vrste zapisane u molekuli DNK" - zašto se vrste mijenjaju, kako nam molekula DNK pomaže objasniti evoluciju, što možemo iz nje doznati .

Učenici, a i učitelji, s velikim su interesom pratili izlaganje i postavljali brojna pitanja. Doktorica znanosti  Đurđica Ugarković radi na Institutu "Ruđer Bošković" i predaje na Prirodoslovno- matematičkom fakultetu. Znanost je učinila zanimljivom i privlačnom svima nama koji smo ju slušali. Nakon ovog predavanja za pet učenika naše škole još slijedi i put u Zagreb i posjet Institutu "Ruđer Bošković", gdje će imati priliku raditi i provesti nekoliko sati u laboratoriju s doktoricom znanosti.

Velika hvala udruzi CIVITASU i njihovoj voditeljici gospođi Zvjezdani Stančić što nas je pozvala da se priključimo projektu „Civitas, znanstevnici i  mediji protiv nasilja“.

Nadamo se da ćemo sudjelovati u projektu i sljedeće godine te ponovno ugostiti zanimljivog znanstvenika u školi.