_________________________________

U Postirima na otoku Braču od 20. do 22. svibnja održana je po petnaesti put prosvjetno – kulturna manifestacija Nazorovi dani, ove godine s temom «Pjesnik hrvatskog domoljublja». Manifestaciju je pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa RH organizirala Osnovna škola Vladimira Nazora iz Postira, uz suradnju Filozofskog fakulteta iz Splita.

U okviru manifestacije održan je međunarodni znanstveni skup «Nazor – književnost, jezik, povijest» s nizom zanimljivih tema iz Nazorova književnog opusa, jutro čakavske poezije u spomen na 100. godišnjicu rođenja pjesnika Stjepana Pulišelića i smotra učeničkog stvaralaštva. Manifestaciju je pratio i niz popratnih aktivnosti: promocija zbornika učeničkih radova, stručno – znanstvenih radova i knjiga ( Sunčeva carevina, Djetinjstvo na otoku, S Nazorom u zvoniku, Ja sam otok), izložbe učeničkih radova, polaganje vijenaca na rodnu kuću  i spomenik Vladimira Nazora.

Iz naše škole na Nazorovim danima 2010. sudjelovale su ravnateljica Sanja Petranović i nastavnice Dubravka Kuntić, Selina Golec i Tomislava Topolovec. Dogovorena je suradnja u idućoj školskoj godini i sudjelovanje u projektima vezanim uz razvoj jezičnokomunikacijske kompetencije učenika i njegovanje zavičajnog idioma.