Autor: Velibor Gojić, 7. 6. 2018.

U srijedu je u našoj školi obilježen Dan škole u obliku projektne nastave i radionica koje su tematski bile vezane uz Križevce i otvorene za sve posjetitelje.

Učenici su izrađivali plakate na temu „Moja škola u mom gradu“, „Zašto volim svoj grad?“, moj grad u budućnosti, crtali školu i križevačke znamenitosti, izrađivali plan grada i grb, turistički vodič kroz Križevce, ucrtavali ulice, kretali se pravcima Križevaca (matematički, naravno).
Posjetitelji i svi zainteresirani mogli su prisustvovati predavanju Lane Okroše Rožić iz Muzeja grada Križevaca o povijesti grada i legendama vezanim uz naš grad, na satu povijesti predavanju na temu „Križevci u prapovijesti i antici“, u knjižnici sudjelovati u Skype susretu s učenicima iz Vijetnama, na satu engleskog odigrati online kviz na temu poznavanja Križevaca i naše škole, na fizici vidjeti kako izgleda nogomet pomoću m-botova i zajedno s učiteljicom likovne kulture i ravnateljem oslikati zidove parkirališta i stepenice ispred škole. U holu škole mogli su se razgledati plakati učenika koji su nastali u sklopu Erasumus+ projekta koji se provodi od ove školske godine te izložba radova školske zadruge. Učenici KMT izrađivali su grbove grada Križevaca u šperploči te iste izložili na izložbi povodom Dana škole.