Autor: Velibor Gojić, 22. 2. 2018.

Županijska smotra literarnog, dramskog i novinarskog stvaralaštva osnovnih i srednjih škola održana je u petak, 16. veljače u Križevcima.

Organizatori smotre bili su Osnovna škola Ljudevita Modeca, Osnovna škola „Vladimir Nazor“ i Srednja škola „Ivan Seljanec“ iz Križevaca.
Program se odvijao u podrumskoj dvorani Hrvatskog doma, a naša je škola ugostila sudionike smotre.
Okrugli stolovi povjerenstava za novinarsko, literarno i dramsko – scensko stvaralaštvo također su održani u našoj školi.
U kategoriji skupnog dramsko – scenskog stvaralaštva nastupili su članovi naše Lutkarske družine „Petrica“: Mateo Bregović, Elizabeta Đuranec, Izabela Krofl, Tina Ljubojević, Eva Vita Pofek i Ivan Poharc, te Lovro Begović i Niko Brkić kao glazbena pratnja. Voditeljica – redatelj je Tomislava Topolovec. Oni su izveli lutkarsku scensku igru „Gusjenica Zelenica“. Uz mnogo pohvala, ovu je lutkarsku predstavu povjerenstvo predložilo za državnu smotru.