Festival matematike

Autor: Snježana Pavičić, 27. 5. 2016.

OŠ „Vladimir Nazor“ Križevci je 20. svibnja bila domaćin Festivala matemtike, suorganizator je bila  OŠ Ljudevita Modeca Križevci. Nositelj natjecanja je Udruga centar znanja. Na Festival matematike u Križevcima prijavila su se 184 učenika sa 50 mentora i ukupno 46 ekipa u pet kategorija. Uz Osnovnu školu „Vladimir Nazor“ i Ljudevita Modeca kao nositelje natjecanja na natjecanju su sudjelovale i OŠ "Antun Nemčić Gostovinski" Koprivnica, OŠ Kalnik, OŠ Sokolovac, "Grigor Vitez" Sv. I. Žabno, OŠ Mursko Središće, OŠ Čazma, Srednja škola Ivan Seljanec Križevci, Gimnazija Ivana Zakmardija Dijankovečkog Križevci, Ekonomska i birotehnička škola Bjelovar, Srednja škola Vrbovec.

Na nacionalnoj razini ove godine se natjecalo oko 1500 učenika.

U kategoriji 12 sudjelovalo je 13 ekipa, a pobijedila je ekipa “Kugla” iz OŠ "Antun Nemčić Gostovinski" Koprivnica, a drugo mjesto je osvojila ekipa “Dužina” iz iste škole. Treća je bila ekipa “Razlika” iz OŠ Ljudevita Modeca Križevci.

U kategoriji 34 sudjelovalo je 10 ekipa, a pobijedila je ekipa “Sljedbenik” iz OŠ "Vladimir Nazor" Križevci. Drugi su bili “Čipkasti punoglavci” iz OŠ Ljudevita Modeca Križevci. a treće mjesto osvojila je ekipa “Kut” iz iste škole.

U kategoriji 56 natjecalo se 7 ekipa, a pobijedila je ekipa “Paralelogram” iz OŠ "Antun Nemčić Gostovinski" Koprivnica. Drugo mjesto osvojila je “Simetrija” iz OŠ "Vladimir Nazor" Križevci, dok je treća bila ekipa “Četverokut” iz OŠ "Grigor Vitez" Sveti Ivan Žabno.

U kategoriji 78 natjecalo se 10 ekipa, a prvo mjesto je ponovo otišlo u Koprivnicu ekipi “Radijus” iz OŠ "Antun Nemčić Gostovinski". Drugo i treće mjesto osvojile su ekipe “Romb” i “Visina” iz OŠ "Vladimir Nazor" Križevci.

U kategoriji SE natjecalo se 7 ekipa. Prvo mjesto osvojila je ekipa “Gauss” iz Vrbovca. Drugo mjesto je otišlo u Bjelovar ekipi “Einstein” Ekonomske i birotehničke škole, a treće mjesto osvojila je ekipa “Arhimed” iz križevačke Gimnazije I. Z. Dijankovečkog.

Čestitke najuspješnijima koji su nagrađeni pa zahvaljujemo sponzorima: Podravki d.d., KTC Križevci, izdavačka kuća ALFA, HAK Križevci i Grad Križevci.