Svečani prijem pomoćnika u nastavi u gradskoj vijećnici

Autor: Snježana Pavičić, 6. 10. 2015.

Povodom završene edukacije pomoćnika u nastavi  u sklopu Projekta "Pomozimo jedni drugima" koji je financiran iz Europskog socijalnog fonda, a temeljem prijave na Otvoreni poziv na dostavu projektnih prijedloga „Osiguravanje pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika učenicima s teškoćama u razvoju u osnovnoškolskim i srednjoškolskim odgojno-obrazovnim ustanovama“, u Maloj vijećnici Grada Križevaca održan je prijem svih izabranih kandidata.

U našoj školi edukaciju izabranih kandidata je provodila stručna suradnica – koordinatorica, Martina Matejaš Jurković za 6 pomoćnika u nastavi za 6 učenika.

Pročelnik Upravnog odjela za društvene djelatnosti Grada Križevaca, Mladen Tenodi, čestitao je svim kandidatima na uspješno završenoj edukaciji, pohvalio njihovu spremnost za pružanje pomoći onima kojima je to najpotrebnije, zahvalio koordinatorima i ravnateljima na dosadašnjem uloženom trudu, ali istovremeno ukazao na potrebu stalnog praćenja i unapređenja rada, kako zbog ispunjenja uvjeta za realizaciju Projekta koji je financiran iz sredstava Europske unije, tako i izvan okvira Projekta.

Na kraju su svim budućim pomoćnicima čestitali i ravnatelji škola, te im uručili Potvrde o uspješno završenoj edukaciji.